Please enable JS

Popradské pleso (18,1 km)

Príjemná prechádzka Vysokými Tatrami na Popradské pleso zaujme hlavne tých, čo neradi behajú po tatranských štítoch. Ideálna na oddychový deň, keď nechcete sedieť ale nevládzete zas veľa kráčať.

Popradské pleso sa nachádza v Mengusovskej doline v nadmorskej výške 1 500 m.n.m. Vedľa plesa sa nachádza Horský Hotel Popradské pleso a Majláthová chata. 30 minút od plesa je situovaný Symbolický cintorín, ktorý je pietným miestom na pamiatku tých, ktorí nechali svoje životy vo Vysokých tatrách.

Najjednoduchší prístup k Popradskému plesu je po modrej značke od zástavky električky "Popradské pleso" (1:15 hod) alebo zo Štrbského plesa po červenej turistickej značke (1:30 hod.).

Trasa je určená pre turistov so základnou kondíciou. V tomto úseku trasy sa nenachádzajú žiadne reťaze ani rebríky. Taktiež táto trasa patrí medzi kratšie a s prevýšením 432 metrov sa dá zvládnuť prejsť za jednu hodinu s východiskom pri Popradskom plese. Aj napriek tomu, že vrchol Ostrvy nepatrí medzi najvyššie, ponúka majestátne výhľady a túra je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Práve pre to je táto trasa medzi turistami veľmi obľúbená.

https://www.tatry.sk/popradske-pleso-2/

Newsletter
Toggle menu